Kúpele > 

Kúpele Sklené Teplice

Kúpele Sklené Teplice Liečba Liečebné pobyty Relaxačné pobyty
Kúpele Sklené Teplice Lokalizácia kúpeľov
Plán cesty / vzdialenosť
Odkiaľ: 
Kúpele Sklené Teplice   Ako vo všetkých protireumatických kúpeľoch aj v Sklených Tepliciach tvorí základ komplexnej balneoterapie liečebné využitie termálnej minerálnej vody v bazénových kúpeľoch. Na účely liečby slúži päť bazénových kúpeľov. "Ústredný kúpeľ" s teplotou vody 37°C slúži aj ako rehabilitačný bazén. V "Spoločnom kúpeli" sú okrem bazénu aj vane. V tzv. "Rodinnom kúpeli" sú štyri malé bazény. Ako kedysi tak i dnes je jaskynný kúpeľ "Parenica" veľmi obľúbený. Pri bazénoch sú sprchy a robia sa tu aj celkové čiastočné masáže.

Parenica - jaskynný kúpeľ s teplotou 42 °C a mikroklímou s vysokou vlhkosťou
Špecialita kúpeľov - Stredoeurópska rarita
- jaskyňa, kde pramene ústia priamo do bazéna a svojou teplotou ju vyhrievajú. Realizuje sa tu suchý aj mokrý kúpeľ - prehriaty teplý vzduch a teplá termálna voda. Stupňovité lavice umožňujú využívať teplotné rozdiely.

Základnú kúpeľnú liečbu doplňuje liečba pohybom, liečebný telocvik na suchu i vo vode, procedúry hydroterapie, masáže, fyzikálna liečba elektrickými, tepelnými a svetelnými prístrojmi, medikamentózna liečba a v prípadoch potreby i liečebná výživa.

Komplexná kúpeľná liečba je individuálna a uskutočňuje sa podľa liečebného plánu každého pacienta, ktorý je zostavený na podklade podrobného diagnostického vyšetrenia.

Odborní lekári kúpeľov majú k dispozícii potrebné vyšetrovacie a liečebné prístroje, vrátane röntgenologického pracoviska a klinického laboratória.(c) AdAstra Net s.r.o. - kontaktné údaje, Všetky práva vyhradené.
Cestovanie Svet | Letenky | Hotely | Dovolenka/Dovolená Slovensko | Ubytovanie/Ubytování Slovensko

generated in: 1659975651.8757s