Kúpele > 

Kúpele Lúčky

Kúpele Lúčky Liečba Liečebné pobyty Relaxačné pobyty
Kúpele Lúčky Lokalizácia kúpeľov
Plán cesty / vzdialenosť
Odkiaľ: 
Kúpele Lúčky Úvod  Na severnom Slovensku, v horskej, na juh otvorenej doline pod úbočím vrchov Chočského pohoria, na rozhraní Oravy a Liptova, ležia v nadmorskej výške 621 m liečivé kúpele Lúčky. Vzhľadom na charakter prírodných liečivých zdrojov sa ako jediné slovenské kúpele špecializovali na liečbu ženských chorôb, ktoré sú vhodné na kúpeľnú liečbu a od ktorých možno očakávať pozitívne výsledky balneoterapie. Ďalej sa tu liečia choroby pohybového ústrojenstva, onkologické, nervové ochorenia a choroby z povolania.

Vlastné kúpele sa nachádzajú povyše obce toho istého mena. Okresným mestom je Liptovský Mikuláš. Kúpele Lúčky sú od Ružomberka vzdialené 14 km. od železničnej stanice Liptovská Teplá 4 km.

Charakter okolia a nadmorská výška zaraďujú Lúčky do klimatickej oblasti tatranských horských pásiem. Charakter horského, lesnatého okolia spôsobuje, že podnebie Lúčok má podhorský, vlhší ráz. Ročný priemer zrážok 829 mm je však menší, ako by zodpovedalo ich nadmorskej výške.

Impozantný Veľký Choč a vysoké hory, okolité ihličnaté lesy a horské lúky so svojráznou chočskou kvetenou tvoria malebné okolie kúpeľov.(c) AdAstra Net s.r.o. - kontaktné údaje, Všetky práva vyhradené.
Cestovanie Svet | Letenky | Hotely | Dovolenka/Dovolená Slovensko | Ubytovanie/Ubytování Slovensko

generated in: 1656926330.4803s